مطالب گردشگری

غواصی در کیش

غواصی در کیش

غواصی در کیش

یکی از تفریحات آبی بسیار معروف و جالب جزیره کیش، غواصی در آب های نیلگون خلیج فارس می باشد. غواصی در اعماق آب های خلیج فارس، قطعا به یکی از تجربه های بسیار منحصر به فرد شما تبدیل می گردد. چرا که این منطقه دارای متنوع ترین و زیباترین جانوران دریایی می باشد. پوشش فوق العاده مرجانی در آب های جزیره باعث می شود تا آب دریا همچون یک آکواریوم، شفاف و زلال باشد.

غواصی در کیش هیچ محدودیت جنسی ندارد. تمامی افراد بالای 12 سال می توانند با کمک مربی و تجهیزاتی که کلوپ ها به آنها ارائه می کنند، این کار را انجام دهند. برای غواصی حتما یک نکته را در نظر بگیرید. چنانچه مشکلات خاصی از قبیل فشار خون، مشکلات مفاصل، افت قند، مشکلات تنفسی، و غیره دارید، مسئول کلوپ را مطلع کنید.

خوشبختانه کلوپ های آبی و آموزشی متنوع در جزیره این امکان را به گردشگران می دهد تا در هر سطحی که هستند، بتوانند داخل دریا غواصی کنند. حتی افرادی که شنا کردن هم بلد نیستند، می توانند با کمک مربی خصوصی و تجهیزات لازم به تماشای دنیای زیبای زیر آب بروند.

تصور خیلی از گردشگران این است که هزینه های غواصی بسیار بالا است و آنها از عهده پرداخت چنین هزینه ای بر نمی آیند. اما خوشبختانه سایت های تخفیف دار، به گردشگران این امکان را می دهند تا با هزینه بسیار مناسبی از این تجربه بی نظیر بهره مند گردند. این سایت ها تخفیف های متنوعی برای کلوپ های مختلف دارند. شما می توانید از طریق این سایت ها به صورت آنلاین بلیت خود را با قیمت بسیار مناسب تهیه نمایید. سپس در سفر خود به کیش از آن استفاده نمایید.

انواع غواصی

جالب است بدانید که غواصی نیز همچون دیگر تفریحات آبی دارای انواع مختلفی می باشد. از همین رو در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با این رشته ورزشی به معرفی انواع غواصی خواهیم پرداخت.

  • غواصی آزاد

کلاسیک ترین و قدیمی ترین شیوه غواصی در دنیا، غواصی آزاد می باشد. در این روش غواصان بدون اینکه هیچ مخزن هوایی داشته باشند به داخل آب می روند. آنها هوا را در شش های خود حبس می کنند و به زیر آب می روند. به همین خاطر هم قادر هستند که مدت زمان کوتاهی را زیر آب بمانند.

  • غواصی اسکوبا

غواصی اسکوبا به وسیله تجهیزات تنفسی که شامل سیلندرهای دارای هوای فشرده تنفسی هستند، انجام می شود. خود این نوع غواصی نیز به دو نوع تقسیم می گردد، که اسکوبا مدار باز و اسکوبا مدار بسته نامیده می شود. اکثرا این نوع غواصی توسط غواصان تفریحی مورد استفاده قرار می گیرد.

  • غواصی با زهپاد

این نوع از غواصی بیشتر مناسب افراد حرفه ای می باشد. زهپاد یک وسیله است که آن را به داخل آب می فرستند و سپس از دور آن را کنترل می کنند. وقتی که غواص قصد دارد به اعماق آب برود، این وسیله گران قیمت را همراه او به داخل آب می فرستند. به این وسیله می توانند خطراتی را که غواص را تهدید می کند، کنترل نمایند.

  • غواصی با تغذیه از سطح

از این نوع غواصی بیشتر برای کارهای صنعتی استفاده می شود. در این نوع اکسیژن به وسیله یک شلنگی که به بند ناف غواص وصل شده، به او می رسد. یک کشتی پشتیبان یا یک اتاقک زیر آب میزان هوا و شلنگ را کنترل می نماید.

تجهیزات لازم

غواصی نیز مانند خیلی از فعالیت ها و ورزش های دیگر به یک سری تجهیزات مناسب نیازمند است. یکی از مهمترین تجهیزات آن، ماسک غواصی می باشد. در واقع این ماسک ها بیشتر شبیه به یک عینک شنای بسیار بزرگ تر هستند. این ماسک به شما کمک می کند تا بتوانید به تماشای دنیای زیر آب بپردازید. این ماسک ها انواع مختلفی دارند.

از دیگر تجهیزات این ورزش اسنورکل می باشد. این وسیله به غواص کمک می کند تا سر خود را به زیر آب ببرد و به راحتی نفس بکشد.

فین ها یا باله های غواصی یکی دیگر از وسایل مورد نیاز هستند که شنا کردن و حرکت در آب را برای غواص راحت تر می کند. این باله ها نوعی کفش مخصوص هستند.

شما برای رفتن به داخل آب، نیازمند یک لباس مناسب هستید. وت سوت همان لباس مناسب و محافظ برای غواص ها می باشد. این لباس اثر حرارتی ای را که بدن در داخل آب تحت تاثیر آن قرار می گیرد، کاهش می دهد. همچنین از بدن محافظت می کند تا توسط مرجان ها و موجودات آبی مجروح نگردد.

تانک هوا یکی از تجهیزات واجب برای هر غواصی است. این تانک هوا در غواصی اسکوبا مورد استفاده قرار می گیرد و اکسیژن لازم را برای غواص تامین می نماید.

قطب نما، جلیقه کنترل شناوری، ساعت غواصی، چاقو، چراغ قوه، کمربند وزنه و دستکش و کلاه نیز از دیگر تجهیزات این ورزش آبی هستند.

جهت خرید آنلاین بلیط غواصی در کیش با تخفیف ویژه نوگردیوم اینجا کلیک کنید.

برای رزرو تور کیش و یا اطلاع از قیمت تورها و هتل های کیش اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.