مطالب گردشگری

پاراسل کیش چیست ؟

پاراسل کیش

پاراسل کيش

پاراسل کیش یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آبی در این جزیره است. در حالی که حس هیجان و ترس را به ارمغان می آورد، حس آرامش وصف ناپذیری را برای گردشگران در کیش در بردارد.

این تفریحات که به عنوان یکی از محبوب ترین ورزش های آبی نیز شناخته می شود. تماشای منظره غروب آفتاب در ارتفاعات جزیره و بهشت کیش بسیار جالب و جذاب است. پاراسل کیش را می توان در مکان هایی مانند: ساحل سیمرغ، ساحل مرجان، اسکله تفریحی یافت. در این مکان ها امکاناتی مانند: نجات غریق، سرویس بهداشتی، رستوران، بوفه و اقامتگاه وجود دارد که گردشگران کیش می توانند از آن ها استفاده کنند.

در سواحل کیش، نجات غریق ها در روز به گردشگران خدمت می کنند. در کنار مکان های ذکر شده، علاقه مندان به مکان های تفریحی دیگری مانند: پارک ساحلی باراکودا، ساحل شایان، مجتمع تفریحی دلفین ، سی من، اسکوبا، نگین خلیج فارس، مجتمع تفریحی ناتیلوس و مارینا نیز می توانند پاراسل کیش را تجربه کنند. از مراکزی که فرصت استفاده از پاراسل کیش را به گردشگران می دهند، ساحل مارینا مناسب تر است.

تجربه پاراسل برای بار اول

اگر می خواهید برای دفعه اول پاراسل را تجربه کنید به توضیحاتی که در ادامه می دهیم توجه کنید. شما ابتدای ورود از قایق استفاده می کنید و توسط قایق ران به یک منطقه امن می روید. سپس با بالارفتن چتر می توانید روی چتر سوار شوید. بسته به باد، سرعت قایق، وزن و تعداد افراد، قایق ران طناب متصل به قایق چتر نجات را شل می کند. پاراسل بالا می رود و اوج می گیرد. لحظه بالا رفتن با چتر با ترس و شور و شوق همراه است اما وقتی کامل بلند می شود، می توانید یک منظره زیبا از مناظر منحصر به فرد جزیره را ببینید و از آن لذت ببرید. تجربه پاراسل یک خاطره به یاد ماندنی را در ذهن شما ضبط می کند.

نحوه صعود و فرود آمدن پاراسل کیش

علاقه مندان به پاراسل کیش با چند کمربند به چتر بزرگی متصل می شوند و جلیقه نجات به تن می کنند. این چتر با طنابی به طول 150 متر به یک قایق سریع متصل می شود و با حرکت سریع قایق، باد در داخل چتر پیچیده می شود و باعث بالا رفتن چتر می شود. هنگامی که پاراسل به پایان رسید، سرعت قایق به تدریج کاهش می یابد و این حرکت باعث کاهش ارتفاع چتر نجات می شود و شما می توانید به راحتی و بدون برخورد با آب دریا بر روی قایق فرود آیید.

آیا در پاراسل به آب برخورد می کنیم؟

پاراسل کیش به گونه ای است که شما به هیچ عنوان به آب برخورد نمی کنید. اما اگر می خواهید شنا کنید، می توانید با قایق ران هماهنگ کنید و سقوط آزاد روی آب دریا را از چتر نجات تجربه کنید.

چه کسی می تواند از پاراسل کیش استفاده کند؟

افراد زیر 10 سال یا بیش از ۶۰ سال اجازه استفاده از پاراسل کیش را ندارند زیرا ممکن است واکنش منطقی نسبت به توصیه های ایمنی و شور و شوق پاراسل نشان ندهند و باعث بروز خطر شوند. همچنین افرادی که اضافه وزن دارند نیز از پاراسل محروم هستند. اما برای اطلاعات دقیق تر می توانید شخصا ً با کارشناسان نوگردیوم تماس حاصل نموده و با آن ها مشورت کنید. به خاطر داشته باشید افرادی که به تازگی تحت عمل جراحی نیز قرار گرفته اند اجازه استفاده از پاراسل برای جلوگیری از حوادث احتمالی را ندارند.

زنان نیز می توانند از این تفریح مانند مردان استفاده کنند. پاراسل یکی از چند تفریح در جزیره کیش است که در آن مردان و زنان می توانند پرواز بر روی چتر را همزمان تجربه کنند. بنابراین شما می توانید با خانواده خود در پاراسل شرکت کنید.

برای استفاده از پاراسل کیش چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

هنگام سفر به جزیره کیش، مطمئن شوید که کرم ضدآفتاب با خود داشته باشید. برای این که دچار آفتاب سوختگی نشوید. برای استفاده از پاراسل کیش بهتر است لباس های آزاد بپوشید تا نگران خیس شدن نباشید. لازم نیست که جلیقه داشته باشید، با خرید بلیط این امکانات در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

خطرات پاراسل در کیش

پاراسل یکی از تفریحات آبی بسیار کم خطر است که اگر از قوانین این تفریح پیروی کنید، بدون هیچ خطر و نگرانی از پرواز بر فراز خلیج فارس لذت خواهید برد. جالب است بدانید که پاراسل در 30 سال بهره برداری خود 150 میلیون پرواز داشته است که از این بین 1700 پرواز به دلیل عدم رعایت مشکلات ایمنی با مشکلات همراه بوده است.

جهت خرید آنلاین بلیط پاراسل در کیش با تخفیف ویژه نوگردیوم اینجا کلیک کنید.

برای رزرو تور کیش و یا اطلاع از قیمت تورها و هتل های کیش اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.